OSB Mah. 5. Org. San. Böl. 83569 Nolu Cadde No: 10 Şehitkamil/Gaziantep
tren

Perforajlı Masura

15.08.2020
1.341
Perforajlı Masura

Perforajlı Masurayı öbür masura çeşitlerinden ayıran en büyük özellik delikli bir yapıya sahip olmasıdır. Kolay koparılabilmesi için delikli olarak üretilen bu masura çeşidi değişik alanlarda kullanılabilmektedir. Kolayca kopması istenen kısımlara delikler ilave edilmektedir. Bu biçimde kopartılmak istenen alan basitçe koparılmaktadır. Perforajlı Masura özel makineler ile üretilmektedir. Özel makineler desteğiyle istenen kısımlara delikler açılmaktadır. Bu deliklerin açılması oldukça az zaman alan bir işlemdir.

Perforajlı Masurada öbür masuralar gibi bir hayli operasyondan geçerek üretim edilmektedir. İmal evresinde cihazların süratleri ve sıfır kusur ile çalışması oldukça ehemmiyetlidir. Kusurlu olabilecek Perforajlı Masura istenen neticeleri vermeyeceğinden imal evresi ehemmiyet taşımaktadır. Bir Hayli masura çeşidi gibi atık maddeler kullanılarak üretilmektedir. Fakat atık maddelerin ayrıştırılması ve arınılması emeliyle bir hayli makine kullanılmaktadır. Uzman takımlar eşliğinde yapımın bitirilmesi oldukça ehemmiyetlidir.

Arınılarak ayrıştırılan maddelerin hamur haline getirilmesi ve sonrasında kalıplara dökülerek bekletilmesi gerekmektedir. Sonrasında imali yapılarak delikler açılmaktadır. Bu evreler esnasında uzman takımlar tüm evreyi takip ederek sıfır mesele ile imalin bitirilmesi için çalışmaktadır. İmali yapılan mahsuller tek tek araştırılmaktadır. Deliklerin iyi açılıp açılmadığı, yırtılabilir pozisyonda olup olmadığı hakimiyet edilmektedir. Tüm bu kontroller sağlandıktan sonra ürünler satışa çıkarılmaktadır.

Perforaj istek üzerine masura çeşitlerine ilave edilebilen bir özelliktir. Kullanılacak alana bağlı olarak istek üzerine ilave edilen bu özellik bir hayli şahsın seçimidir. Öbür masuralardan değişik olması nedeniyle kullanım biçimleri ve alanları da değişiklik gösterebilmektedir. İsteğe uygun olarak mahsulleri oldukça uygun maliyetlere satın alabilirsiniz.

Perforajlı Masura Nedir, Hangi Sektörlerde Kullanılmaktadır?

Paketleme sektöründe sıklıkla kullanılan bir masura çeşididir. Ambalajların basitçe açılabilmesi acısından zaman kaybının önlenmesine imkân sağlamaktadır. Sert ve dayanıklı mahsuller olan masuraların yırtılması oldukça güçtür. Bu güçlüğü yasaklamak emeliyle Perforajlı Masuralar üretilmiştir. Ambalajların emin bölgelerden basitlikle yırtılabilmesi acısından oldukça büyük ehemmiyet taşımaktadır. Paketlerin imalinde kullanılan bir mahsuldür.

Muhakkak bölgelere ilave edilen delikler ile uzun vakit açmak için uğraşacağınız ambalajları bir dakikadan daha az zamanda basitlikle açabilirsiniz. Basit kırılabilecek olan mahsullerin taşınmasını basitleştirmektedir. Özellikle elektronik eşyaların paketlenmesi ve bu ambalajların basit açılabilmesi için kullanılması seçim edilmektedir.

Kullanımı oldukça basit olan bu mahsuller oldukça uygun maliyete sahiptir. Konutta, işte veya rastgele bir işletme için kullanılması oldukça uygundur. Emin boyutlara göre yapımları yapılabilmektedir. Kullanılacak alana ve işlevine bağlı olarak boyutlar da farklılıklar yapılabilir. Yapım yapılan makineler süratli netice almaya imkân sağlamaktadır. Süratli yapım yapılması zaman kaybını önlediği için satın alan şahıslar için oldukça ehemmiyetlidir. Özel ve nitelikli aygıtların kullanılması bu gidişatı etkileyen en ehemmiyetli unsurdur. Yüksek niteliğe sahip oldukça süratli makineler ile üretilen perforajlı masurayı basitlikle satın alabilirsiniz.

Perforajlı Masura Kullanımı

Plastikten de imali yapılabilmektedir. Plastik olan masuranın kullanım biçimi ve emeli daha değişiktir. Fakat Perforajlı Masura genel anlamda karton kullanılarak yapılmaktadır. Kullanım biçimi ve emelleri nedeniyle kartondan üretileni daha çok seçim edilmektedir. Öteki masura çeşitlerinde olduğu gibi tabiat arkadaşı olan bir mahsuldür ve geri dönüştürülebilmektedir. Geri dönüştürülebilmesi ehemmiyetli bir ayrıntıdır. Delikli olması yırtılabilmesini basitleştirdiği için bir defa kullanılması önerilmektedir. Bir defa kullanıldıktan sonra geri dönüştürülebilmektedir.

Nakliye sırasında mahsullere hasar gelme ihtimalini en aza indirmektedir. Taşınan mahsulleri koruma özelliğine sahiptir. Genel olarak sert bir yapıya sahip olması nedeniyle nakliyat işletmelerinin seçimidir. Taşınan rastgele bir mahsule hasar verme gidişatı ile karışılması olası değildir. Farklı emeller içinde bir hayli sektörde kullanılmaktadır. Bir değişik kullanım biçimi ise kutu mendillerin satışını basitleştirmek emeliyledir.

Herkesin evinde bulunan kutu mendillerin kutulanmasını ve paketin içerisinden mendil alınmasını basitleştirmektedir. Basitçe yırtılabilir özelliğe sahip olması acısından büyük bir ehemmiyet taşır. Mendil kutu imali istek üzerine istenilen boyutlarda yapılabilmektedir. Genişliği, yüksekliği ve adet rakamına göre imali yapılan mendil kolileri üzerinde perforajlı masura kullanılmaktadır. Delikli yapısı sert bir yapıya sahip olmadığı için yırtıldığı alanın gelişmesi vaziyeti ile karşılaşılmamaktadır.

Satın alırken hangi alanda hangi emel için kullanılacağı tanımlanarak satın alam operasyonunun buna uygun olarak yapılması öneri edilmektedir. Değişik ebat ve boyutlarda imali yapılabilmektedir. Uygun maliyetlere nitelikli bir Perforajlı Masura satın alarak uzun vakit kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: