OSB Mah. 5. Org. San. Böl. 83569 Nolu Cadde No: 10 Şehitkamil/Gaziantep
tren

Kuşeli Masura

15.05.2020
1.249
Kuşeli Masura

Kuşeli masura bir hayli alanda kullanılan bir masura çeşididir. Masuralar koni veya silindir biçimde yapılarak yapım edilmekte ve kullanılacak alana göre planlanmaktadır. Oldukça kullanışlı olmasının yanı gizeme dayanıklı olan bir mahsuldür. Kuşeli masura öbür masuralara oranla daha parlak bir görünüşe sahiptir. Belli boyutlara göre yapımı yapılmaktadır. Fakat bu vaziyet değişkenlik gösterebilmektedir. Kullanılacak alana uygun olarak boyut ve kalınlığa uygun imal de yapılabilmektedir. Kolay imal imkânı ile süratli bir biçimde sipariş verilerek satın alınabilmektedir. Oldukça uygun maliyetli mahsuller olması nedeniyle oldukça sık seçim edilmektedir.

Paketleme sektörlerinde de kullanılmaktadır. Bir Hayli masura çeşidi bulunmaktadır. Masuralar kullanılacak alanlara göre farklı boyutlarda ve kalınlıklarda üretilerek satışa sunulmaktadır. Bu nedenle kullanılacak alan ve emeller evvelden tanımlanarak buna uygun olarak sipariş verilmelidir. Kuşeli masura değişik masura tiplerine oranla daha farklı bir kâğıt kullanılarak yapım edilmektedir. Kayma yapmamaktadır, bu nedenle oldukça kullanışlıdır. Paketleme sektöründe kullanılan bir masura çeşididir. Kuşeli masuralar neme dayanıklı mahsullerdir.

Tekstil sektöründe;
Kumaş, yapay ten, halı, perde ve yer kaplamalarının sarılması emeliyle kullanılmaktadır.
Ambalaj sektöründe;
Bir Hayli jelatin, streç film, alüminyum folyo, opp sarılması ve satışı için kullanılmaktadır.
Plastik sektöründe;
Serada kullanılan örtüler, naylonlar, brandaların sarılması için kullanılmaktadır.
Kağıt Sektöründe;
Havlu kağıt, tuvalet kağıdı satışı için kullanılmaktadır.

Her geçen gün çoğalan plastik kullanımını en aza indirerek tabiat arkadaşı mahsullerin kullanılması etraf lekeliliğini önlemek ismine oldukça büyük bir adımdır. Kuşeli masura geri dönüşümü yapılabilen ve genel anlamda atık malzemeler kullanılarak üretilen çok emelli bir mahsuldür. Değişik sektörlerde değişik emeller için kullanılmaktadır. Kullanılacak alana göre tercihi yapılan kuşeli masura oldukça dayanıklı bir mahsuldür.

Sağlam olması nedeniyle plastik yerine seçim edilerek tabiata hasar verilmesi yasaklanmaktadır. Kullanılacak alana uygun olarak bir defa veya birkaç defa kullanılabilmektedir. Kuşeli masuralar neme ve suya dayanıklı mahsullerdir. Bu nedenle kullanım zamanlıları da oldukça uzundur. Harita üretiminde yoğun olarak kullanımı seçim edilmektedir. Atık maddelerden üretilmesi nedeniyle işletme sahiplerinin tabiat arkadaşı siyaset izlemesine imkân sağlamaktadır. Atık maddelerin itinayla ayrıştırılması ve arınılması emeliyle özel makineler kullanılmaktadır. Bu makineler aracılığıyla tüm plastik, taş ve çakıl geri dönüştürülerek kullanılacak malzemeden ayrıştırılmaktadır. Üretimi kısa vakitte bitirilse de üretim evresi oldukça itinayla ve büyük bir titizlikle yapılmaktadır.

Tekstil Sektöründe Masura

Tekstil sektörü tüm masura tipleri sıklıkla kullanılmaktadır. İplerin sarılması emeliyle kullanılmaktadır. Sarılan iplerin kayması gibi bir gidişatla karşılaşılması mevzubahisi olmadığı için bu sektörde seçim edilmektedir. Bunun yanı gizeme emeliyle de kullanılmaktadır. Uygun miktarda olan kuşeli masuralar ile kumaşların sergilenmesi basitleştirilmiştir. Kumaşların bir arada toplu olarak görünebilmesi, sergilenmesi ve kesilmesi emeliyle seçim edilmektedir.

Gıda Sektöründe Masura

Gıdaların ambalajlanması amacıyla kullanılan bir üründür. Gıda sektöründe kullanılmak üzere bir çok farklı masura çeşidi mevcuttur. İçerisinde herhangi bir zararlı madde bulundurmadığı için gıdalara zarar verme olasılığı bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra kokusu olmayan bir üründür. Bu sebeple gıdalara herhangi bir koku bulaştırmamaktadır. Doğa dostu olan ve geri dönüşümü yapılabilen ürünler gıda sektörünün de vazgeçilmezi arasında yerini almıştır. Ambalajların iç tarafında bulunan kuşeli parlak masuralar kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Ambalaj Sektöründe Masura

Ambalajlama her sektör için bir hayli önemlidir. Kullanılan malzemelerin zararsız olması da önemli bir detaydır. Koku yapmaması, bozulmaması nemden ve sudan etkilenmemesi ambalaj piyasasında kullanılması için yeterlidir. Ambalajlamalarda özellikle naylon ve plastik ürünlerin sarılarak satılması için kullanılıyor. Sarılarak sabit halde bekletilen ürünler kolaylıkla satışa sunulmaktadır. Böylece herhangi bir dağılma ve bozulma durumu ile karşılaşılması mümkün değildir.

Mobilya Sektöründe Masura

Mobilya piyasasında genel itibari ile dekoratif ürünleri yapabilmek için kullanılıyor. Sert ve dayanıklı bir ürün olması nedeniyle küçük dekor eşyalarının yapılmasına olanak sağlar. Sehpa yapımında bile kullanılabilmektedir. Sert yapısı nedeniyle kolay kırılma, bükülme ve kırışma durumu ile karşılaşılmamaktadır. Kullanılacak alana uygun olarak kesilerek kullanılabilmektedir. Raf yapımı için kullanılabilir fakat üzerine çok ağır eşyaların koyulması öneri edilmemektedir. Çiçeklik bölümü için, saksı yapımında da kullanılabilmektedir. Saksıların dekoratif bir biçimde durmasına imkan sağlamaktadır. İsteğe göre boyanabilmektedir. Boyandıktan sonra kuruması beklenerek kullanılabilir. Birçok farklı amaç için de kullanabileceğiniz kuşeli masuraları uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: