OSB Mah. 5. Org. San. Böl. 83569 Nolu Cadde No: 10 Şehitkamil/Gaziantep
tren

Masura Hakkında Bilgiler

16.09.2020
4.363
Masura Hakkında Bilgiler

Masura bir hayli sektörel alanda kullanılan ehemmiyetli bir vasıta olarak karşımıza çıkmaktadır. Sektörel bazda yapılan yeni mahsullerin ana malzemeleri içinde yer alması masuranın çok ergonomik bir malzeme olduğunu göstermektedir. Masuranın ticarette de ehemmiyetli bir yeri olduğunu söyleyebiliriz. Masura mahsulün çok kullanışlı ve ergonomik olması sektörlerin seçim etme nedenleri arasında yer almaktadır. Masura geniş mahsul yelpazesi sayesinde bir hayli şirketin çözüm ortağı olarak değerlendirilmektedir.

Masura karton, plastik ve tahta mahsulleri ile yapılarak üzerine şeritlerin, ipliklerin sarılabildiği silindir ya da koni şeklinde yer alan bir vasıtadır. Masura muhtelif maddelerden hazırlanarak ortaya çıkmış bir mahsuldür. Mahsulün yalnızca kullanmaya ergonomik olması ticari ebadında ön tasarıya çıkmasına takviyeci olmuştur. Masura kumaşlar, yer kaplamaları, branda gibi bir hayli alanda kullanılmaktadır. Birden fazla sektörde yer alan masura en çok tekstil alanında kullanılmaktadır. Dokuma alanında yaygın olan bu sistem, fayda ve nitelik üzerinde oldukça tesirlidir. Masura tekstil sanayisinde; kumaş sarımında, perde sarımında, iplik sarımında ve yer kaplamalarında oldukça yoğun kullanılmaktadır. Ambalaj sanayisinde de kullanılan bu mahsulü folyo ve jelatin sarımında görmeniz muhtemeldir.

Sırça sanayisinde elyaf ve keçe noktalarındayken, plastik sanayisinde naylon örtülerde masura kullanılmaktadır. Göründüğü gibi masura kağıt sanayisinden paketleme sanayisine, film sanayisinden sırça sanayisine kadar bir çok sektörel alanda kullanılmaktadır. Masuralar kullanım yerlerine göre hammadde özellikleri ve sarmaları açısından değişik biçimde olabilmektedir. Kullanımı oldukça pratik olan masuraların insan sıhhati açısından hasarlı olmaması da yapım sektörü açısından ehemmiyetli bir noktadır. Nitelik her alanda ön tasarıya çıkarken masuranın ayırt edici özellikleri karşımıza çıkmaktadır. Ergonomik kullanım alanlarına sahip olan bu vasıtanın hadi gelin özelliklerine bir bakalım.

Masura Özellikleri

Masuranın yukarıyada yer alan açıklamalarında tasvirinden, kullanım yerlerinden ve özelliklerinden kısmen bahsetmiştik. Masura geniş imal iş yerlerinde, bir hayli sektörel alanda kullanılarak çok ebatlı özelliğini göstermiş olmaktadır. Masuranın maliyetinin uygun olması daha çok sektörün kullanımına sebebiyet vermektedir.Daha çok tekstil ve dokuma alanlarında karşımıza çıksa da bir hayli alanda kullanıma ergonomiktir. Öğreniyorsunuz ki kullanılan mahsullerin insan sıhhati açısından tehdit oluşturmaması ehemmiyetli bir unsurdur. Masura mahsulü de insan sıhhatini tehdit etmezken, rastgele bir sıhhat meselesiyle sizi karşı karşıya vazgeçmeyecek bir taşıttır. Çevresel olarak masura tabiatta etrafa çok az hasar vermektedir. Masura geniş kullanım alanlarıyla oldukça her sektörde seçim edilen bir mahsuldür. Ürün imalatlarında yer alan masuraların hazırlanma ve üretim evreleri büyük bir titizlikle yürütülür, her ayrıntı üzerinden çokça defa tekerrür geçilir.

Masura kullanılacak sektöre göre uygun bir biçimde seçilmelidir. Kullanım yerlerine göre değişen muhtelif miktar ve nitelikteki masuralar ile çok ehemmiyetli teknik mahsullerin yapımı basitlikle yapılabilmektedir. Koniklikleri ve silindir olma şekilleri sektörel bazda değişkenlik göstermektedir.Makaralarda yer alan mekanizmaların çok iyi hakimiyetlerden geçerek hazırlanması gerekmektedir. Aynı zamanda mekanizmaların hakimiyet edilip, çalışma işlevlerinin pozitif cevap vermesi gerekir.Masuranın çapraz ve paralellik açısı iyi değenlendirilerek açısının doğru bir tasarıda hazırlanması gerekmektedir. Masuraların kullanım yerlerine ve türlerine göre her sektörde ayrı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Masuranın ağırlığı ve özellikleri ticari ebatta nakliyatlarda ehemmiyetli bir etmendir. Masuraların hafif olması taşınabilirlik seviyesinde basitlik sağlamaktadır.

Masura Fiyatları

Masura maliyetleri kullanıldığı sektöre göre değişkenlik göstermektedir. En ve boy özellikleri dikkate alınarak ortaya çıkan maliyetlerin oldukça uygun olduğunu söylemekten sakınmayız. Masura alırken ağırlığınında etkilediği maliyet seviyeyi birden çok mahsul alımında da değişken olacaktır. Masuraların ayrıntılı maliyetleri kullanım yerlerine göre ve bulundurduğu özelliklere göre tanımlanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: