OSB Mah. 5. Org. San. Böl. 83569 Nolu Cadde No: 10 Şehitkamil/Gaziantep
tren

Karton Masura

15.07.2020
5.187
Karton Masura

Masura, değişik ismiyle makara, rulo tekstilden tarıma, hatta sıhhat sektörüne bir hayli alanda kullanılması sebebiyle teknik açıdan imalat için oldukça ehemmiyetli bir taşıttır. Karton masuralar hem ekonomik maliyetleri, hem de geniş kullanım alanları sebebiyle her sektörde oldukça fazla biçimde seçim edilmektedir. Özellikle mahsul imalatında yoğun biçimde kullanılan masuralar, değişik makara rulo çeşitlerine göre oldukça fazla avantajlı olmaları sebebiyle bu kadar popüler durumdadır.

Çevresel olması, maliyet mevzusunda oldukça ekonomik olması, kullanımının son derece pratik olması sebebiyle değişik makara ve rulo tiplerinden daha fazla ön tasarıya çıkan karton masuralar, her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlanmakta, mahsul imalatı yapan işletmeler tarafından daha fazla seçim edilmekteler. Siz de mahsulünüz veya işletmeniz için karton masura kullanma kararı alan biriyseniz bunu size dürüst bir biçimde söyleyebiliriz ki, doğru yoldasınız.

Karton masura kimi zaman karton makara, karton rulo ismiyle de karşımıza çıkabilmektedir. Öğrenmemiz gereken hepsinin gerçeğinde karton masura olduğudur. Bu popüler mahsuller, istenirse plastik kapaklı bir biçimde yapım edilebilir. Bu biçimde üretildiğinde istenirse içerisine mahsulde koyulabilmektedir. Karton masuralar en sık tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Üzerlerine kumaş, iplik sarılır, çoğunlukla dokuma fabrikaları olmak üzere fabrikalara tekstil mahsullerinin bu biçimde nakliyesi sağlanır. Fakat yukarıyada da belirttiğimiz gibi karton masuraların kullanım alanları netlikle bununla kısıtlı değildir.

Karton masuralar, ekonomik olmaları, insan sıhhatine hasarsız olmaları, basitçe özelleştirilebilir olmaları ve kullanımlarının son derece kolay olmaları sebebiyle yaşamın her alanında karşımıza çıkmaktalar. Siz de mahsul imalatlarınızda kullanmak üzere hemen karton masura seçim etmeye başlayabilir, ekonomik istikametten ve öbür bir hayli istikametten işiniz açısından tasarruf etmeye başlayabilirsiniz.

Karton Masura Özellikleri

Yukarıyada karton masuraların değişik makara ve rulo çeşitlerine göre olan avantajlarından yüzeysel bir biçimde bahsetmiştik. İsterseniz karton masuraların özelliklerini size azıcık daha ayrıntılı bir biçimde açıklayalım.

  • Karton masuralar imalatında kullanılacak mahsule göre farklı ebatlarda üretilip, farklı biçimlerde planlanabilir.
  • Karton masuralar netlikle etraf arkadaşı mahsullerdir, değişik masura tiplerine göre etrafa çok daha az verir, tabiatta basitçe çözülürler.
  • İnsan sıhhatine hasarsızdır. Değişik masura tiplerine göre en ehemmiyetli avantajlarından biri budur.
  • Kokusuzdur, kullanıldığı mahsul üzerinde makûs kokular vazgeçmez.
  • Kullanımı son derece kolaydır. Neredeyse her sektörde kullanılmasının başlıca sebeplerinden biri budur.
  • Hafiftir, bu da nakliye yapılacağı sırada daha ekonomik maliyete öbür masura çeşitlerine göre daha fazla masura taşınmasını sağlar.

Göreceğiniz üzere değişik sarım tekniklerine ve makara, rulo çeşitlerine göre karton masuralar oldukça avantajlı gidişatta yer almaktalar. Hemen siz de şirketiniz için karton masura kullanımını seçim etmeye başlayabilir, mahsullerinizin daha nitelikli olmasını sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: